За цькування у школі тепер передбачена відповідальність

09.02.2019

Основним завданням працівників ювенальної превенції є правове виховання неповнолітніх. Для того, щоб робота у цьому напрямку була ефективною, поліцейські постійно проводять профілактичні лекції та бесіди у навчальних закладах, де роз’яснюють дітям та їхнім батькам основні аспекти законодавства, розповідають, які негативні наслідки для них можуть настати.

Днями правоохоронці завітали на батьківські збори до Балаклійської школи № 2 з темою: «Протидія булінгу».
Під час заходу старший інспектор Оксана Курило розповіла про таке явище, як булінг (цькування) – діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит и в помещении

Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено статтею 173-4 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». Це допоможе захистити дітей в освітньому середовищі, – наголосила майор поліції. – Покарання – штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.Якщо правопорушення вчинено особою віком від 14 до 16 років, штраф накладатиметься на батьків.

На данном изображении может находиться: 7 человек, в том числе Алёна Шаповалова, люди улыбаются, люди сидят и в помещении

Також поліцейська зауважила, що до відповідальності притягується і керівник освітньої установи, якщо вчасно не повідомив про факти булінгу до органів поліції. Санкція – штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Особливу увагу старший інспектор звернула на питання моральної та юридичної відповідальності батьків за неналежне виконання своїх обов’язків, а також наголосила на тому, що батьки обов’язково повинні цікавитися життям своєї дитини, знати, де і з ким вона проводить час. Адже багато трагедій можна було б попередити, якби рідні були більш уважними.

#поліція_Балаклійщини #Ювенальна_Поліція_України #батьківські_збори