Поліція спільно з екологами перевіряють законність торгівлі хвойними деревами

23.12.2019

Планові профілактичні рейди проводяться на ринках міста і області.

Їх метою є виявлення фактів незаконної торгівлі ялинками та забезпечення контролю за дотриманням законності їх придбання і продажу. До  перевірок разом з поліцейськими залучаються представники Державної екологічної інспекції Харківської області та Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства. 

– В ході рейдів перевіряються товарно-транспортні накладні, наявність на кожному дереві бірки, а також, якщо ялинки привезені з інших областей, повинен обов’язково бути карантинний сертифікат про проходження радіологічного контролю, – розповідає державний інспектор з охорони природного середовища Харківської області Олександр Євтушенко. 

Якщо продавець ялинок не може документально підтвердити факти законності придбання ялинок, у відношенні нього складається протокол про адміністративне правопорушення за ст. 88-1 (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах) Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Кожен громадянин через сайт «yalynka.info» може перевірити легальність придбаної ялинки. Для цього потрібно ввести штрих-код і програма видає інформацію про продавця, регіон, з якого привезене дерево та інше.

Як зазначив старший інспектор управління превентивної діяльності Роман Торяник, за останні роки в Харкові спостерігається зменшення кількості фактів незаконної реалізації ялинок.

–  Трапляються лише поодинокі випадки продажу хвойних дерев, здобутих браконьєрським шляхом. Так, в цьому році були виявлені 3 факти порушень правил торгівлі ялинками. Відносно порушників складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 160 (торгівля з рук у невстановлених місцях) Кодексу України про адміністративні правопорушення, – розповів Роман Торяник.