Поліцейські затримали організоване угруповання, яке розкрадало нафтопродукти

11.02.2019

Співробітники Служби безпеки України спільно з працівниками Балаклійського відділу поліції під процесуальним керівництвом прокуратури викрили та блокували діяльність організованого угруповання, учасники якого розкрадали нафтопродукти акціонерного товариства “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України”.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець селища Андріївка Балаклійського району організував механізм розкрадання світлих нафтопродуктів із залізничних цистерн Шебелинського відділення з переробки газового конденсату та нафти. Для протиправної діяльності він залучив кількох спільників, зокрема посадових осіб залізничної станції, котрі вказували, в яких цистернах знаходиться конкретний вид нафтопродуктів: бензин, дизельне паливо чи газовий конденсат. Посадовці також забезпечували розміщення цистерн на конкретних коліях протягом часу, що необхідний для крадіжки. Інші учасники групи у ночі за допомогою спеціального обладнання розкривали цистерни та зливали нафтопродукти у транспортні засоби, спеціально обладнані резервуарами. За інформацією співробітників Служби безпеки України учасники групи вчиняли крадіжки два-три рази на тиждень, викрадаючи щоразу майже дві тонни палива.

У межах розпочатого кримінального провадження співробітники СБУ задокументували низку фактів викрадення та збуту державних нафтопродуктів. Поліцейські Балаклійського відділу поліції затримали учасників угруповання під час спроби викрадення з цистерни партії газового конденсату загальною вагою сім тонн на суму понад сто тисяч гривень.

Під час низки обшуків за місцями проживання членів групи слідчі вилучили велику кількість речових доказів: підготовлені для реалізації нафтопродукти, спеціально обладнані транспортні засоби, гнучкі трубопроводи, а також гроші, отримані від протиправної діяльності.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо перекваліфікації дій зловмисників за ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України як вчинених організованою групою.

Зловмисників затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слідчі дії тривають.

#поліція_Балаклійщини #СБУ_організоване_угруповання