Розроблена програма роботи із потерпілими по злочинам

02.11.2018

Керівництво Балаклійського ВП ГУНП в Харківській області продовжує активно співрпрацювати з громадськими організаціями, які займаються темою дотримання прав людини в правоохоронній системі.

 

 

 

 

4 жовтня 2018 року відбулася робоча зустріч з керівником Балаклійського ВП ГУНП в Харківській області С.М. Зінчуком та його заступниками в рамках проекту Європейської комісії “Розбудова нових форм взаємодії громади та поліції Балаклійщини”, підтриманого Центром політико-правових реформ. Особливістю сучасною системи кримінальної юстиції є той факт, що вона зконцентрована здебільшого на підозрюваному/обвинуваченому/підсудному/засудженому, тобто на злочинці. А жертва злочину, окрім дачі свідчень та участі у слідчих діях, взагалі системі не цікава. Хоча лозунгом всієї системи юстиції є відновлення справедливості та порушених прав.

Задля виправлення такого несбалансованого становища Харківский інститут соціальних досліджень спільно з поліцейськими розробив програму роботи із потерпілими по злочинах. Головним завданням програми є поетапне інформування потерпілих по злочинах, які знаходяться у провадженні у відділі та підтримання комунікації до завершення провадження. Прийнято рішення в порядку експеріменту інформувати усіх потерплих по провадженням, розпочатих з 1 жовтня 2018 року. 

Залишити відповідь